Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek
NaturalSwiss Parasic kapszula 110 db
8.630 Ft (6.795 Ft + ÁFA)
Menny.:db

NaturalSwiss Parasic kapszula 110 db

8.630 Ft (6.795 Ft + ÁFA)
Menny.:db
Egységár: 78,45 Ft/db
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Gyártó: Natural Swiss

Az emberi szervezetben megtelepedő élősködők, férgek és kukacok számos betegség okozói lehetnek, ráadásul gyengítik az immunrendszert, az emésztőrendszerbe kerülve pedig gátolják a tápanyagok felszívódását, ami számos panaszhoz, kellemetlen tünethez vezet. Eltávolításukban segít a Parasic® antiparazita táplálékkiegészítő, mely hatékonyan távolítja el a szervezetből a parazitákat, valamint ezek petéit és lárváit. A Parasic® kapszula biztonságos készítmény, gyermekek, várandós vagy szoptató kismamák részére azonban nem ajánlott az alkalmazása!

Parasic® eltávolítja a szervezetből a káros parazitákat, többek között a bélparazitákat és petéiket.

Parasic® táplálékkiegészítő antiparazita hatású. Eltávolítja a vastagbélből és a teljes szervezetből a parazitákat és petéiket, beleértve az összes káros élősködőt. Közismert, hogy a válogatott gyógynövények keveréke alkalmas a paraziták kiirtására, már az ókor fejlett társadalmaiban is alkalmazták ezt a módszert. A Parasic® 13 különleges hatású gyógynövény keveréke, amelyek segítségével a szervezet egészéből eltávolíthatók a paraziták és azok a petéi. A felnőtt szervezetre nincs megterhelő hatása, ezért biztonságosan alkalmazható.

Nem tartalmaz búzát, koffeint, szóját, kukoricát, cukrot, tojást, tejet, tartósítószereket és színezéket.

Parasic® kapszula együttes használata a Clean Inside® rosttal könnyen távolítja el a parazitákat, és azok petéit az ember szervezetéből.

A táplálék kiegészitő használata nem helyettesíti a változatos, egészséges étrendet és a rendszeres testmozgást. Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek, és nem garantáltak.

Figyelmeztetés: Nagyon fontos, hogy egy kismama ne kezdjen bele a méregtelenítésbe, mert a véráramon keresztül a fejlődő magzathoz sok méreganyag jut el, amik szoptatós anyuka esetében pedig kiválasztódnak az anyatejben, és ez által kerülnek a baba szervezetébe. Ez nem azt jelenti, hogy kismama vagy szoptatós anyuka nem élhet egészségesen, sőt, ez lenne a cél, de a méregtelenítést a várandóság előtti időszakra és a szoptatás utánra kell időzíteni. A 18 éven aluli gyermekeknek azért nem ajánlott a méregtelenítő kúra mert nem tudnák az ehhez szükséges ivóvízfogyasztást betartani.

 

110 kapszula/doboz. Adagolás: eleinte napi 2, majd napi 4 kapszula.

Összetétel Fontosabb jellemzői és gyógyhatásai
Zöldtea
Tea
(Camellia sinensis) A zöld tea különböző antioxidánsokat tartalmaz, amelyek általános egészségvédő hatásúak. Ezek olyan polifenolok és flavonoidok, amelyek gátolják a szabad gyökök káros aktivitását. A zöld tea fogyasztása csökkenti a kardiovaszkuláris betegségek, az ízületi gyulladások, és az Alzheimer-kór kialakulásának valószínűségét. A zöld tea nagy mennyiségben tartalmaz továbbá káliumot, kalciumot és fluort, így fogyasztása csökkentheti a csontritkulás mértékét is. A benne található katekineknek köszönhetően a tea fertőtlenítő, antibakteriálishatással is rendelkezik.
Kapszula
Kapszula
Búzacsíra
Búzacsíra
(Triticum) A búzacsíra tartalmaz minden ismert ásványi anyagot és nyomelemet, továbbá magas antioxidáns szint és aktív enzimtartalom jellemzi. Ebből adódóan széles spektrumú gyulladáscsökkentő, méregtelenítő és salaktalanító hatású. Hatékonyan javítja az emésztést, növeli az étvágyat. Hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez is. A búzafű klorofill tartalma magas, ezért a fogyasztása a vér oxigéntartalmának növelése.
Tökmag
Tökmag
(Cucurbitae semen) Féreghajtó hatású kukurbitin tartalma kompromisszumok nélkül száll harcba a bélférgekkel, különösen hatékony a galand férek ellen. A tökmagban található olaj a legértékesebb növényi zsírok közé tartozik, amely jelentősen befolyásolja a szállító folyamatok, enzimreakciók, sejtbéli immunreakciók működését a szervezetben.
Fokhagyma
Fokhagyma
(Allium sativum) A fokhagyma gazdag B és C vitaminban, valamint ásványi anyag (bróm, kobalt, jód, magnézium, szilícium és cink) tartalma is jelentős. Fogyasztása fokozza az immunrendszer működésének hatékonyságát. Rendkívüli tulajdonsága az, hogy stabilizálja a vérnyomást, így csökkenti a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Eredményesen használható a bélférgek ellen is.
Izsopfű kivonat
Izsopfű
(Hyssopus officinalis) A mai herbalisták az izsópot megfázásokra, köhögésekre, hörgőhurutra, szélszorulásra, emésztési zavarokra, menstruáció elősegítésére, valamint epilepsziás rohamok kezelésére ajánlják. Gyomorerősítő, továbbá izzadást csökkentő hatása is van. Az izsóp már az ókorban ismert gyógynövény volt, a Füveskönyv szerint: “nehéz lélegzetvételt gyógyít, gilisztát megöl a gyomorban”.
Pau D’Arco
Pau D'Arco
(Tabebuia impetiginosa) Ezen Dél-Amerikában őshonos fa. Kérgét a kontinens lakói széles körűen alkalmazzák . Az indián népi gyógyászatban mint vérzéscsillapítót, gyulladáscsökkentőt, hashajtót ismerik, illetve a vizeletkiválasztó rendszer fertőzései, gyomorproblémák, candida és élesztők okozta panaszok esetén használják. A növény – hatóanyagainak köszönhetően hozzájárul a szervezet védekező rendszerének normális működéséhez, a szervezet baktériumok és vírusok elleni védelméhez. Immunstimuláló hatásának köszönhetően javítja a szervezet ellenállóképességét is.
Borsmenta
Borsmenta
(Mentha piperita) A borsmenta levele illóolajat (mentolt, mentont, mentofuránt), cseranyagokat, és flavonoidokat tartalmaz. Emésztés- és étvágyjavító hatása régóta ismert. Alkalmazták továbbá gyomor-, epe-, bélbántalmak ellen. A borsmenta csökkenti a hányingert, bizonyítottan jó szélhajtó, görcsoldó, idegnyugtató, fejfájás-csillapító, fertőtlenítő és vértisztító , továbbá jó hatású a légúti megbetegedések kezelésében is. A menstruációs zavarok kezeléséhez is alkalmazzák.
Édeskömény
Édeskömény
(Foeniculum vulgare) Az édeskömény fűszer és gyógynövény is egyben. A gyógyászatban köhögés elleni, görcsoldó, szélhajtó és étvágyjavító hatását használják. Egyes nőgyógyászati problémák kezelésében is segítség lehet.
Máriatövis
Máriatövis
(Silybum marianum) A máriatövis a májbetegségeket gyógyító hatásáról ismert. Gyógyító hatása a magjában található szilimarin nevű anyagnak köszönhető, amely fokozza és erősíti a máj működését oly módon, hogy megakadályozza a májban termelődő glutation nevű anyag kiűrülését, amely egy nélkülözhetetlen vegyület szervezet méregtelenítő folyamatához. A máriatövis továbbá antioxidáns hatású a káros szabad gyökök ellen.
Kakukkfű
Kakukkfű
(Thymus vulgaris) Közel 4000 éve használatos gyógy- és fűszernövény. Gyógyászatban használatos hatóanyagai elsősorban az illóolaj, valamint cserzőanyagok és flavonoidok. A kakukkfüvet külsőleg sebek fertőtlenítésére, belsőleg pedig emésztési problémák, torokfájás, gégegyulladás, köhögés és idegesség ellen alkalmazzák.
Orvosi tárnics
Tárnics
(Gentiana pneumonanthe) Gyomornedv-elválasztást fokozó, étvágygerjesztő hatása közismerthatékony emésztésjavító és epehajtó.Étvágytalanság vagy teltségérzettel kísért emésztési panaszok gyógyításában egyaránt alkalmazzák, így májvédő hatása is érvényesülhet.
Örménygyökér
Örménygyökér
(Inula helenium) Ez a gyógynövény különös sokoldalúsága miatt közkedvelt a herbalisták körében. Étvágytalanság, vesebántalmak, epebántalmak, bélférgek, asztma, valamint magas vérnyomás ellen alkalmazzák. Az illóolaja vizelet- és epehajtók alapanyaga. Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat, így a húgyutak fertőtlenítésére is használható. Elősegíti a menstruációt.
Zsálya
Zsálya
(Salvia officinalis) A zsálya a gyógyászatban jól használható illóolajat, cserzőanyagokat, diterpéneket, és flavonoidokat tartalmaz. Sokféle hatóanyagának köszönhetően a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik.Kivonata öblögető szerként alkalmazható fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen. A zsálya a légzőszervi megbetegedésekre is az egyik legjobb gyógynövény. Belsőleg történő alkalmazása felfúvódás és emésztési zavarok kezelésére ajánlott.
Kurkuma
Kurkuma
(Curcuma longa) Ez a növény több ezer éves múltra tekint vissza a hagyományos indiai gyógyászatban . Emésztésserkentőként, különböző lázas megbetegedések, fertőzések, izületi panaszok és májbetegségek ellen használják. A kínai gyógyászatban szintén ismerték. A kínaiak a vérkeringés javítására alkalmazták, ugyanis gátolja a vérrögök kialakulását, ezáltal csökkenti a trombózisveszélyt. Használatos volt továbbá vérzések csillapítására, valamint menstruációs panaszok kezelésére.
Lósóska
Lósóska
(Rumex) A növény termésében és a leveleiben főként flavonoidok, a gyökereiben pedig antrakinon-származékok és cserzőanyagok a fő hatóanyagok. A termések és a magvak esetében elsősorban antimikrobiális hatása ismert. A gyökereknek a bennük található hatóanyagok arányától függően az antimikrobiális hatás mellett gyomorerősítő, emésztésjavító, és hashajtó hatásuk is lehet.
Magnézium-növényi
Magnézium
A magnézium nélkülözhetetlen ásványi anyag a szervezet számára, ugyanis fontos szerepet tölt be az anyagcserében és szükséges az enzimek működéséhez is. A magnézium továbbá a kalcium mellett részt vesz a csontok és fogak felépítésében. Hatására nő az érfalak rugalmassága és javítja a szív munkájának hatásfokát.

Parasic összetevőinek gyógyhatásai

Tökmag

TÖKMAG

(Cucurbitae semen) Féreghajtó hatású kukurbitin tartalma kompromisszumok nélkül száll harcba a bélférgekkel, különösen hatékony a galand férek ellen. A tökmagban található olaj a legértékesebb növényi zsírok közé tartozik, amely jelentősen befolyásolja a szállító folyamatok, enzimreakciók, sejtbéli immunreakciók működését a szervezetben.

Fokhagyma

FOKHAGYMA

(Allium sativum) A fokhagyma gazdag B és C vitaminban, valamint ásványi anyag (bróm, kobalt, jód, magnézium, szilícium és cink) tartalma is jelentős. Fogyasztása fokozza az immunrendszer működésének hatékonyságát. Rendkívüli tulajdonsága az, hogy stabilizálja a vérnyomást, így csökkenti a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Eredményesen használható a bélférgek ellen is.

Havasi szalmagyopár

HOMOKI SZALMAGYOPÁR

(Helichrysum Arenarium) Az Eurázsiai kontinensen elterjedt gyógynövényt évezredek óta használják, májvédő, epeműködést támogató, koleszterinszint-csökkentő valamint antimikrobiális, gombaölő és féregűző hatása miatt. Hatóanyagai között a flavonoidok mellett a kvercetin, szaponinok és az arenarin komplexek is megtalálhatók. Görcsoldó hatása miatt emésztési problémákra is ajánlják, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt pedig főleg kozmetikumokban, külsőleg alkalmazzák.

Fekete balzsamdió

FEKETE BALZSAMDIÓ

(Terminalia Chebula) Az Ayurvédikus gyógyítás egyik alapvető gyógynövénye, a tibetiek a gyógyszerek királyának nevezik, mivel kitisztítja a méreganyagokat és elősegíti az egészséges szövetek fejlődését, a szervezet gyógyulását. Szélhajtó, emésztést segítő, vérzéscsillapító és fekélyesedést és krónikus hasmenést csökkentő hatása miatt igen népszerű, de bizonyítottan csökkenti a mellkasi fájdalmakat a vérnyomást és a koleszterinszintet is. Újabban ismét a kutatások középpontjába került erőteljes vírusellenes hatása miatt.

Amla

AMLA

(Emblica Officinalis) Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövény, habár a növény egésze gyógyhatású, leginkább jellegzetes gyümölcsét használjuk. Amellett, hogy csökkenti a vércukor- és koleszterinszintet, igen magas a C-vitamin tartalma, antioxidánsai miatt hatása a zöld teával vetekedik. Kiemelkedő vértisztító és érvédő hatással rendelkezik, egyik hatóanyaga, a minoxidil pedig élet-meghosszabbító hatásával hívta fel magára a tudományos élet figyelmét. A hagyományos indiai gyógyászatban többek között torokbetegségek, vérzések valamint bakteriális, vírusos vagy gombás fertőzések kezelésére és megelőzésére használják.

Szent bazsalikom

SZENT BAZSALIKOM

(Ocimum tenuiflorum) Ez az adaptogén gyógynövény igen széles körben használatos, mind belsőleg, mind pedig külsőleg segíti a szervezetet a paraziták elleni harcban. Antibakteriális, antivirális és antifungális hatása mellett a különböző emésztőrendszeri férgek ellen is hatásos, trópusi országokban ezért előszeretettel alkalmazzák fertőzések kezelésére. A gyógynövények királynője, ahogy Indiában nevezik, mindemellett csökkenti mind a fizikai, mind pedig a szellemi eredetű stresszt. Javítja az emésztést és fokozza a teljesítőképességet. A modern kori kutatások ezek mellett számos pozitív tulajdonságát igazolták, többek között a magas vérnyomás, hiperinzulinémia, inzulin rezisztencia, magas koleszterinszint ellen is hatásosnak bizonyult.

Izsopfű

IZSOPFŰ KIVONAT

(Hyssopus officinalis) A mai herbalisták az izsópot megfázásokra, köhögésekre, hörgőhurutra, szélszorulásra, emésztési zavarokra, menstruáció elősegítésére, valamint epilepsziás rohamok kezelésére ajánlják. Gyomorerősítő, továbbá izzadást csökkentő hatása is van. Az izsóp már az ókorban ismert gyógynövény volt, a Füveskönyv szerint: "nehéz lélegzetvételt gyógyít, gilisztát megöl a gyomorban".

Édeskömény

ÉDESKÖMÉNY

(Foeniculum vulgare) Az édeskömény fűszer és gyógynövény is egyben. A gyógyászatban köhögés elleni, görcsoldó, szélhajtó és étvágyjavító hatását használják. Egyes nőgyógyászati problémák kezelésében is segítség lehet.

Kakukkfű

KAKUKKFŰ

(Thymus vulgaris) Közel 4000 éve használatos gyógy- és fűszernövény. Gyógyászatban használatos hatóanyagai elsősorban az illóolaj, valamint cserzőanyagok és flavonoidok. A kakukkfüvet külsőleg sebek fertőtlenítésére, belsőleg pedig emésztési problémák, torokfájás, gégegyulladás, köhögés és idegesség ellen alkalmazzák.

Örménygyökér

ÖRMÉNYGYÖKÉR

(Inula helenium) Ez a gyógynövény különös sokoldalúsága miatt közkedvelt a herbalisták körében. Étvágytalanság, vesebántalmak, epebántalmak, bélférgek, asztma, valamint magas vérnyomás ellen alkalmazzák. Az illóolaja vizelet- és epehajtók alapanyaga. Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat, így a húgyutak fertőtlenítésére is használható. Elősegíti a menstruációt.

naturalswiss-kepek/osszetevok/XXX.jpg

SZEGFŰSZEG

(Syzygium aromaticum) Habár leginkább fűszerként ismerjük, a szegfűszeg gyógynövényként is kitűnő tulajdonságokkal bír: gyulladáscsökkentő, baktérium-, vírus- és gombaölő, fájdalomcsillapító, görcsoldó, émelygést csökkentő és emésztést segítő hatásai révén igen széles körben alkalmazható gyógynövény. Kellemes illatú olaját aromaterápiában reumára és ízületi gyulladások kezelésére is használják, de fogfájásra és rossz szájszag ellen is bevethető.

Zsálya

ZSÁLYA

(Salvia officinalis) A zsálya a gyógyászatban jól használható illóolajat, cserzőanyagokat, diterpéneket, és flavonoidokat tartalmaz. Sokféle hatóanyagának köszönhetően a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik. Kivonata öblögető szerként alkalmazható fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen. A zsálya a légzőszervi megbetegedésekre is az egyik legjobb gyógynövény. Belsőleg történő alkalmazása felfúvódás és emésztési zavarok kezelésére ajánlott.

Lósóska

LÓSÓSKA

(Rumex) A növény termésében és a leveleiben főként flavonoidok, a gyökereiben pedig antrakinon-származékok és cserzőanyagok a fő hatóanyagok. A termések és a magvak esetében elsősorban antimikrobiális hatása ismert. A gyökereknek a bennük található hatóanyagok arányától függően az antimikrobiális hatás mellett gyomorerősítő, emésztésjavító, és hashajtó hatásuk is lehet.

Parasic® antiparazita kapszula számos jótékony hatóanyagot tartalmaz:alkaloidok (koffein, teofillin, teobromin, xantin, adenin), aminósav, antioxidánsok (polifenolok), ásványi anyagok (vas, jód, szelén, kalcium, vas, foszfor, magnézium, vörösréz, mangán), cineol, cukor, csersavak (pl.:galluszsav, katechin derivátumok), cserzőanyag (rozmaringsav, oleánolsav), flavonoidok (szalvigenin, luteolit), enzim (amiláz, citokróm-oxidáz, lipáz), gyanta, illóolaj (mentolt, mentont, mentofurán, pinokamfon, pinén, kamfén, szekviterpén-alkohol), kámfor, katalizátor, keserűanyag, kumarin, limonén, protein, rozmarinsav, vitaminok (A-, B1-B2-, B3-, B5-, B6-, B10, C-, E-).

A kapszula szénhidrát gumiból készül, ami teljesen természetes, növényi alapú bevonat.

Várható szállítás: 2024. május 23.
Elérhetőség: 55 db raktáron

Leírás

Az emberi szervezetben megtelepedő élősködők, férgek és kukacok számos betegség okozói lehetnek, ráadásul gyengítik az immunrendszert, az emésztőrendszerbe kerülve pedig gátolják a tápanyagok felszívódását, ami számos panaszhoz, kellemetlen tünethez vezet. Eltávolításukban segít a Parasic® antiparazita táplálékkiegészítő, mely hatékonyan távolítja el a szervezetből a parazitákat, valamint ezek petéit és lárváit. A Parasic® kapszula biztonságos készítmény, gyermekek, várandós vagy szoptató kismamák részére azonban nem ajánlott az alkalmazása!

Parasic® eltávolítja a szervezetből a káros parazitákat, többek között a bélparazitákat és petéiket.

Parasic® táplálékkiegészítő antiparazita hatású. Eltávolítja a vastagbélből és a teljes szervezetből a parazitákat és petéiket, beleértve az összes káros élősködőt. Közismert, hogy a válogatott gyógynövények keveréke alkalmas a paraziták kiirtására, már az ókor fejlett társadalmaiban is alkalmazták ezt a módszert. A Parasic® 13 különleges hatású gyógynövény keveréke, amelyek segítségével a szervezet egészéből eltávolíthatók a paraziták és azok a petéi. A felnőtt szervezetre nincs megterhelő hatása, ezért biztonságosan alkalmazható.

Nem tartalmaz búzát, koffeint, szóját, kukoricát, cukrot, tojást, tejet, tartósítószereket és színezéket.

Parasic® kapszula együttes használata a Clean Inside® rosttal könnyen távolítja el a parazitákat, és azok petéit az ember szervezetéből.

A táplálék kiegészitő használata nem helyettesíti a változatos, egészséges étrendet és a rendszeres testmozgást. Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek, és nem garantáltak.

Figyelmeztetés: Nagyon fontos, hogy egy kismama ne kezdjen bele a méregtelenítésbe, mert a véráramon keresztül a fejlődő magzathoz sok méreganyag jut el, amik szoptatós anyuka esetében pedig kiválasztódnak az anyatejben, és ez által kerülnek a baba szervezetébe. Ez nem azt jelenti, hogy kismama vagy szoptatós anyuka nem élhet egészségesen, sőt, ez lenne a cél, de a méregtelenítést a várandóság előtti időszakra és a szoptatás utánra kell időzíteni. A 18 éven aluli gyermekeknek azért nem ajánlott a méregtelenítő kúra mert nem tudnák az ehhez szükséges ivóvízfogyasztást betartani.

 

110 kapszula/doboz. Adagolás: eleinte napi 2, majd napi 4 kapszula.

Összetétel Fontosabb jellemzői és gyógyhatásai
Zöldtea
Tea
(Camellia sinensis) A zöld tea különböző antioxidánsokat tartalmaz, amelyek általános egészségvédő hatásúak. Ezek olyan polifenolok és flavonoidok, amelyek gátolják a szabad gyökök káros aktivitását. A zöld tea fogyasztása csökkenti a kardiovaszkuláris betegségek, az ízületi gyulladások, és az Alzheimer-kór kialakulásának valószínűségét. A zöld tea nagy mennyiségben tartalmaz továbbá káliumot, kalciumot és fluort, így fogyasztása csökkentheti a csontritkulás mértékét is. A benne található katekineknek köszönhetően a tea fertőtlenítő, antibakteriálishatással is rendelkezik.
Kapszula
Kapszula
Búzacsíra
Búzacsíra
(Triticum) A búzacsíra tartalmaz minden ismert ásványi anyagot és nyomelemet, továbbá magas antioxidáns szint és aktív enzimtartalom jellemzi. Ebből adódóan széles spektrumú gyulladáscsökkentő, méregtelenítő és salaktalanító hatású. Hatékonyan javítja az emésztést, növeli az étvágyat. Hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez is. A búzafű klorofill tartalma magas, ezért a fogyasztása a vér oxigéntartalmának növelése.
Tökmag
Tökmag
(Cucurbitae semen) Féreghajtó hatású kukurbitin tartalma kompromisszumok nélkül száll harcba a bélférgekkel, különösen hatékony a galand férek ellen. A tökmagban található olaj a legértékesebb növényi zsírok közé tartozik, amely jelentősen befolyásolja a szállító folyamatok, enzimreakciók, sejtbéli immunreakciók működését a szervezetben.
Fokhagyma
Fokhagyma
(Allium sativum) A fokhagyma gazdag B és C vitaminban, valamint ásványi anyag (bróm, kobalt, jód, magnézium, szilícium és cink) tartalma is jelentős. Fogyasztása fokozza az immunrendszer működésének hatékonyságát. Rendkívüli tulajdonsága az, hogy stabilizálja a vérnyomást, így csökkenti a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Eredményesen használható a bélférgek ellen is.
Izsopfű kivonat
Izsopfű
(Hyssopus officinalis) A mai herbalisták az izsópot megfázásokra, köhögésekre, hörgőhurutra, szélszorulásra, emésztési zavarokra, menstruáció elősegítésére, valamint epilepsziás rohamok kezelésére ajánlják. Gyomorerősítő, továbbá izzadást csökkentő hatása is van. Az izsóp már az ókorban ismert gyógynövény volt, a Füveskönyv szerint: “nehéz lélegzetvételt gyógyít, gilisztát megöl a gyomorban”.
Pau D’Arco
Pau D'Arco
(Tabebuia impetiginosa) Ezen Dél-Amerikában őshonos fa. Kérgét a kontinens lakói széles körűen alkalmazzák . Az indián népi gyógyászatban mint vérzéscsillapítót, gyulladáscsökkentőt, hashajtót ismerik, illetve a vizeletkiválasztó rendszer fertőzései, gyomorproblémák, candida és élesztők okozta panaszok esetén használják. A növény – hatóanyagainak köszönhetően hozzájárul a szervezet védekező rendszerének normális működéséhez, a szervezet baktériumok és vírusok elleni védelméhez. Immunstimuláló hatásának köszönhetően javítja a szervezet ellenállóképességét is.
Borsmenta
Borsmenta
(Mentha piperita) A borsmenta levele illóolajat (mentolt, mentont, mentofuránt), cseranyagokat, és flavonoidokat tartalmaz. Emésztés- és étvágyjavító hatása régóta ismert. Alkalmazták továbbá gyomor-, epe-, bélbántalmak ellen. A borsmenta csökkenti a hányingert, bizonyítottan jó szélhajtó, görcsoldó, idegnyugtató, fejfájás-csillapító, fertőtlenítő és vértisztító , továbbá jó hatású a légúti megbetegedések kezelésében is. A menstruációs zavarok kezeléséhez is alkalmazzák.
Édeskömény
Édeskömény
(Foeniculum vulgare) Az édeskömény fűszer és gyógynövény is egyben. A gyógyászatban köhögés elleni, görcsoldó, szélhajtó és étvágyjavító hatását használják. Egyes nőgyógyászati problémák kezelésében is segítség lehet.
Máriatövis
Máriatövis
(Silybum marianum) A máriatövis a májbetegségeket gyógyító hatásáról ismert. Gyógyító hatása a magjában található szilimarin nevű anyagnak köszönhető, amely fokozza és erősíti a máj működését oly módon, hogy megakadályozza a májban termelődő glutation nevű anyag kiűrülését, amely egy nélkülözhetetlen vegyület szervezet méregtelenítő folyamatához. A máriatövis továbbá antioxidáns hatású a káros szabad gyökök ellen.
Kakukkfű
Kakukkfű
(Thymus vulgaris) Közel 4000 éve használatos gyógy- és fűszernövény. Gyógyászatban használatos hatóanyagai elsősorban az illóolaj, valamint cserzőanyagok és flavonoidok. A kakukkfüvet külsőleg sebek fertőtlenítésére, belsőleg pedig emésztési problémák, torokfájás, gégegyulladás, köhögés és idegesség ellen alkalmazzák.
Orvosi tárnics
Tárnics
(Gentiana pneumonanthe) Gyomornedv-elválasztást fokozó, étvágygerjesztő hatása közismerthatékony emésztésjavító és epehajtó.Étvágytalanság vagy teltségérzettel kísért emésztési panaszok gyógyításában egyaránt alkalmazzák, így májvédő hatása is érvényesülhet.
Örménygyökér
Örménygyökér
(Inula helenium) Ez a gyógynövény különös sokoldalúsága miatt közkedvelt a herbalisták körében. Étvágytalanság, vesebántalmak, epebántalmak, bélférgek, asztma, valamint magas vérnyomás ellen alkalmazzák. Az illóolaja vizelet- és epehajtók alapanyaga. Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat, így a húgyutak fertőtlenítésére is használható. Elősegíti a menstruációt.
Zsálya
Zsálya
(Salvia officinalis) A zsálya a gyógyászatban jól használható illóolajat, cserzőanyagokat, diterpéneket, és flavonoidokat tartalmaz. Sokféle hatóanyagának köszönhetően a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik.Kivonata öblögető szerként alkalmazható fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen. A zsálya a légzőszervi megbetegedésekre is az egyik legjobb gyógynövény. Belsőleg történő alkalmazása felfúvódás és emésztési zavarok kezelésére ajánlott.
Kurkuma
Kurkuma
(Curcuma longa) Ez a növény több ezer éves múltra tekint vissza a hagyományos indiai gyógyászatban . Emésztésserkentőként, különböző lázas megbetegedések, fertőzések, izületi panaszok és májbetegségek ellen használják. A kínai gyógyászatban szintén ismerték. A kínaiak a vérkeringés javítására alkalmazták, ugyanis gátolja a vérrögök kialakulását, ezáltal csökkenti a trombózisveszélyt. Használatos volt továbbá vérzések csillapítására, valamint menstruációs panaszok kezelésére.
Lósóska
Lósóska
(Rumex) A növény termésében és a leveleiben főként flavonoidok, a gyökereiben pedig antrakinon-származékok és cserzőanyagok a fő hatóanyagok. A termések és a magvak esetében elsősorban antimikrobiális hatása ismert. A gyökereknek a bennük található hatóanyagok arányától függően az antimikrobiális hatás mellett gyomorerősítő, emésztésjavító, és hashajtó hatásuk is lehet.
Magnézium-növényi
Magnézium
A magnézium nélkülözhetetlen ásványi anyag a szervezet számára, ugyanis fontos szerepet tölt be az anyagcserében és szükséges az enzimek működéséhez is. A magnézium továbbá a kalcium mellett részt vesz a csontok és fogak felépítésében. Hatására nő az érfalak rugalmassága és javítja a szív munkájának hatásfokát.

Parasic összetevőinek gyógyhatásai

Tökmag

TÖKMAG

(Cucurbitae semen) Féreghajtó hatású kukurbitin tartalma kompromisszumok nélkül száll harcba a bélférgekkel, különösen hatékony a galand férek ellen. A tökmagban található olaj a legértékesebb növényi zsírok közé tartozik, amely jelentősen befolyásolja a szállító folyamatok, enzimreakciók, sejtbéli immunreakciók működését a szervezetben.

Fokhagyma

FOKHAGYMA

(Allium sativum) A fokhagyma gazdag B és C vitaminban, valamint ásványi anyag (bróm, kobalt, jód, magnézium, szilícium és cink) tartalma is jelentős. Fogyasztása fokozza az immunrendszer működésének hatékonyságát. Rendkívüli tulajdonsága az, hogy stabilizálja a vérnyomást, így csökkenti a szívbetegségek kialakulásának veszélyét. Eredményesen használható a bélférgek ellen is.

Havasi szalmagyopár

HOMOKI SZALMAGYOPÁR

(Helichrysum Arenarium) Az Eurázsiai kontinensen elterjedt gyógynövényt évezredek óta használják, májvédő, epeműködést támogató, koleszterinszint-csökkentő valamint antimikrobiális, gombaölő és féregűző hatása miatt. Hatóanyagai között a flavonoidok mellett a kvercetin, szaponinok és az arenarin komplexek is megtalálhatók. Görcsoldó hatása miatt emésztési problémákra is ajánlják, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt pedig főleg kozmetikumokban, külsőleg alkalmazzák.

Fekete balzsamdió

FEKETE BALZSAMDIÓ

(Terminalia Chebula) Az Ayurvédikus gyógyítás egyik alapvető gyógynövénye, a tibetiek a gyógyszerek királyának nevezik, mivel kitisztítja a méreganyagokat és elősegíti az egészséges szövetek fejlődését, a szervezet gyógyulását. Szélhajtó, emésztést segítő, vérzéscsillapító és fekélyesedést és krónikus hasmenést csökkentő hatása miatt igen népszerű, de bizonyítottan csökkenti a mellkasi fájdalmakat a vérnyomást és a koleszterinszintet is. Újabban ismét a kutatások középpontjába került erőteljes vírusellenes hatása miatt.

Amla

AMLA

(Emblica Officinalis) Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövény, habár a növény egésze gyógyhatású, leginkább jellegzetes gyümölcsét használjuk. Amellett, hogy csökkenti a vércukor- és koleszterinszintet, igen magas a C-vitamin tartalma, antioxidánsai miatt hatása a zöld teával vetekedik. Kiemelkedő vértisztító és érvédő hatással rendelkezik, egyik hatóanyaga, a minoxidil pedig élet-meghosszabbító hatásával hívta fel magára a tudományos élet figyelmét. A hagyományos indiai gyógyászatban többek között torokbetegségek, vérzések valamint bakteriális, vírusos vagy gombás fertőzések kezelésére és megelőzésére használják.

Szent bazsalikom

SZENT BAZSALIKOM

(Ocimum tenuiflorum) Ez az adaptogén gyógynövény igen széles körben használatos, mind belsőleg, mind pedig külsőleg segíti a szervezetet a paraziták elleni harcban. Antibakteriális, antivirális és antifungális hatása mellett a különböző emésztőrendszeri férgek ellen is hatásos, trópusi országokban ezért előszeretettel alkalmazzák fertőzések kezelésére. A gyógynövények királynője, ahogy Indiában nevezik, mindemellett csökkenti mind a fizikai, mind pedig a szellemi eredetű stresszt. Javítja az emésztést és fokozza a teljesítőképességet. A modern kori kutatások ezek mellett számos pozitív tulajdonságát igazolták, többek között a magas vérnyomás, hiperinzulinémia, inzulin rezisztencia, magas koleszterinszint ellen is hatásosnak bizonyult.

Izsopfű

IZSOPFŰ KIVONAT

(Hyssopus officinalis) A mai herbalisták az izsópot megfázásokra, köhögésekre, hörgőhurutra, szélszorulásra, emésztési zavarokra, menstruáció elősegítésére, valamint epilepsziás rohamok kezelésére ajánlják. Gyomorerősítő, továbbá izzadást csökkentő hatása is van. Az izsóp már az ókorban ismert gyógynövény volt, a Füveskönyv szerint: "nehéz lélegzetvételt gyógyít, gilisztát megöl a gyomorban".

Édeskömény

ÉDESKÖMÉNY

(Foeniculum vulgare) Az édeskömény fűszer és gyógynövény is egyben. A gyógyászatban köhögés elleni, görcsoldó, szélhajtó és étvágyjavító hatását használják. Egyes nőgyógyászati problémák kezelésében is segítség lehet.

Kakukkfű

KAKUKKFŰ

(Thymus vulgaris) Közel 4000 éve használatos gyógy- és fűszernövény. Gyógyászatban használatos hatóanyagai elsősorban az illóolaj, valamint cserzőanyagok és flavonoidok. A kakukkfüvet külsőleg sebek fertőtlenítésére, belsőleg pedig emésztési problémák, torokfájás, gégegyulladás, köhögés és idegesség ellen alkalmazzák.

Örménygyökér

ÖRMÉNYGYÖKÉR

(Inula helenium) Ez a gyógynövény különös sokoldalúsága miatt közkedvelt a herbalisták körében. Étvágytalanság, vesebántalmak, epebántalmak, bélférgek, asztma, valamint magas vérnyomás ellen alkalmazzák. Az illóolaja vizelet- és epehajtók alapanyaga. Elpusztítja a gennykeltő baktériumokat, így a húgyutak fertőtlenítésére is használható. Elősegíti a menstruációt.

naturalswiss-kepek/osszetevok/XXX.jpg

SZEGFŰSZEG

(Syzygium aromaticum) Habár leginkább fűszerként ismerjük, a szegfűszeg gyógynövényként is kitűnő tulajdonságokkal bír: gyulladáscsökkentő, baktérium-, vírus- és gombaölő, fájdalomcsillapító, görcsoldó, émelygést csökkentő és emésztést segítő hatásai révén igen széles körben alkalmazható gyógynövény. Kellemes illatú olaját aromaterápiában reumára és ízületi gyulladások kezelésére is használják, de fogfájásra és rossz szájszag ellen is bevethető.

Zsálya

ZSÁLYA

(Salvia officinalis) A zsálya a gyógyászatban jól használható illóolajat, cserzőanyagokat, diterpéneket, és flavonoidokat tartalmaz. Sokféle hatóanyagának köszönhetően a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik. Kivonata öblögető szerként alkalmazható fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen. A zsálya a légzőszervi megbetegedésekre is az egyik legjobb gyógynövény. Belsőleg történő alkalmazása felfúvódás és emésztési zavarok kezelésére ajánlott.

Lósóska

LÓSÓSKA

(Rumex) A növény termésében és a leveleiben főként flavonoidok, a gyökereiben pedig antrakinon-származékok és cserzőanyagok a fő hatóanyagok. A termések és a magvak esetében elsősorban antimikrobiális hatása ismert. A gyökereknek a bennük található hatóanyagok arányától függően az antimikrobiális hatás mellett gyomorerősítő, emésztésjavító, és hashajtó hatásuk is lehet.

Parasic® antiparazita kapszula számos jótékony hatóanyagot tartalmaz:alkaloidok (koffein, teofillin, teobromin, xantin, adenin), aminósav, antioxidánsok (polifenolok), ásványi anyagok (vas, jód, szelén, kalcium, vas, foszfor, magnézium, vörösréz, mangán), cineol, cukor, csersavak (pl.:galluszsav, katechin derivátumok), cserzőanyag (rozmaringsav, oleánolsav), flavonoidok (szalvigenin, luteolit), enzim (amiláz, citokróm-oxidáz, lipáz), gyanta, illóolaj (mentolt, mentont, mentofurán, pinokamfon, pinén, kamfén, szekviterpén-alkohol), kámfor, katalizátor, keserűanyag, kumarin, limonén, protein, rozmarinsav, vitaminok (A-, B1-B2-, B3-, B5-, B6-, B10, C-, E-).

A kapszula szénhidrát gumiból készül, ami teljesen természetes, növényi alapú bevonat.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Olcsóbbat.hu